GRY GRY
Menu Tczewskie


Strona Główna


Historia Tczew


Herb Tczewa


Kościoły Tczewa


Stary Tczew


Usytuowanie Tczewa


Tczew i Okolice


Zabytki Tczewa


Sławni Tczewiacy


Władze Miasta


Galeria


Ważne Informacje


Służby Alarmowe


Jednostki Organ...


Edukacja


Azyl - Dla zwierząt


Hotele i Noclegi


Służba Zdrowia


Rozrywka


Gry Online


Teksty SMS


WierszykiAzyl - Dla Zwierząt


Jesteś naszym :

odwiedzającym

Zrzeszenie Społecznych Miłośników Zwierząt
w Tczewie
przy współpracy
z Pracownią Edukacji Ekologicznej
Urzędu Miejskiego


zaprasza

wszystkich nauczycieli przedszkoli i szkół naszego miasta
do wzięcia udziału w pracy na rzecz poprawy losu zwierząt.


Pażdziernik jest miesiącem dobroci dla zwierząt

Każdego roku od kilku lat szkoły ponadgimnazjalne biorą udział w kweście ulicznej organizowanej przez Zrzeszenie. Pieniądze zasilają konto Azylu dla bezdomnych zwierząt w Tczewie.
Azyl częściowo jest dotowany przez Urząd Miasta jednak przede wszystkim utrzymuje się z pieniędzy pozyskanych w czasie kwest przez Zrzeszenie, od sponsorów oraz ze składek Zrzeszeniowców.
Z roku na rok sytuacja finansowa jest trudniejsza, tylko od zrozumienia potrzeb w tym temacie zależy dalszy los naszego Azylu a więc zwierząt w nim przebywających. Smutnym jest również fakt , że co raz częściej spotykamy się z okrucieństwem w stosunku do zwierząt. Wykorzystajmy więc październik aby chociaż trochę uświadomić i uwrażliwić nasze społeczeństwo na los bezbronnych zwierząt.

Zapraszamy wszystkie placówki oświatowe do wzięcia udziału naszej akcji.

Propozycje Zrzeszenia:

1. Przeprowadzenie z uczniami pogadanek na temat:
- odpowiedzialności za zwierze które bierze się do domu tj. prowadzenie psów na smyczy, sprzątanie nieczystości po nim, regularne odżywianie, szczepienia, odrobaczanie, zapobieganie niekontrolowanemu rozmnażaniu, nie dręczenie zwierząt / nie tylko psy i koty ale również owady, chomiki, świnki morskie, myszki i inne zwierzęta hodowane przez ludzi /
- skutków nie pilnowania zwierzęcia tj. niepotrzebne mioty zwierząt, wypadki przez nie spowodowane, roznoszenie chorób, zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi a przede wszystkim ogromne cierpienia zwierząt z powodu głodu, pragnienia, zimna, chorób, okaleczeń i braku miłości
- uświadomienie uczniom konieczności pomocy bezdomnym zwierzętom tj. dokarmianie psów i kotów
/kot najedzony do syta zachowuje instynkt łowczy i również wyłapuje myszy i szczury/
- zasilenie konta Zrzeszenia w celu utrzymanie Azylu, pomoc rzeczowa.
2. Po pogadankach wskazane jest przeprowadzenie kwesty na terenie placówki. Dzieci i młodzież pod okiem nauczyciela mogą wykonać puszkę czy pudełko do kwesty i zebrać pieniążki. Po zakończeniu zbiórki komisyjnie otworzą puszkę i przeliczą zawartość. Wspólnie wpłacą na konto:
PKO BP O/TCZEW 9610 2019 09 0000 3002 0036 3390 Zrzeszenie Społecznych Miłośników Zwierząt w Tczewie. Przy wpłacie należy podać nazwę i numer szkoły lub przedszkola.
3. Mile widziana jest również pomoc rzeczowa. W Azylu w zasadzie potrzebne jest wszystko to co w domu. Można np. zebrać: żywność tj. karma dla psów, kasza, makarony paczkowane, ryż; środki czystości: płyny do mycia naczyń, proszki do szorowania garnków i misek, inne środki do utrzymania czystości, ścierki i gąbki do mycia naczyń itp.; inne: koce i stare wykładziny na legowiska dla psów, miotły, duże twarde szczoty do sprzątania i wymiatania z psich boksów, akcesoria do malowania / różne pędzle, farby – nawet resztki, / itp. Do zebranych rzeczy należy dołączyć spis tego co placówka przekazuje łącznie z ilością / np.: sucha karma – 5 kg, makaron - 2 kg, koce - 3 szt, wykładzina dywanowa – 1 szt.itd. /.
W sprawie odbioru zebranych rzeczy należy się telefonicznie skontaktować z P. Ewą Sadokierską / niżej podane nr tel. - od 2 do 5 listopada /.

4. Można umówić się na wizytę w Azylu dzieci wraz z opiekunem oraz rodzicami.
Kontakt telefoniczny z kierownikiem p. Donatą Kuligowską 0501 / 026 – 513. Telefoniczne umówienie się jest konieczne ze względów organizacyjnych Azylu. Wizyta z rodzicami często kończy się zaadoptowaniem pieska.
5. Dobrze byłoby aby uczniowie wykonali jakieś plakaty czy materiały oświatowe dotyczące poruszanych tematów. Można je wywiesić w miejscu ogólnie dostępnym np.: w wejściu do placówki lub zaprzyjaźnionych sklepach . W ten sposób wołanie zwierząt o szacunek i opiekę dla nich dotrze do szerszego grona ludzi. Być może dzieci wymyślą jakieś hasła mówiące o miłości do czworonogów.
6. Po zakończeniu wszelkich oddziaływań wychowawczych związanych z MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT wskazane byłoby dostarczenie króciutkiego sprawozdania z wszelkich dokonań w Państwa placówce / kiedy, gdzie i co się działo – w punktach, można dołączyć teksty ułożone przez dzieci, zdjęcia tego co było itp. /. Koniecznie należy przekazać dowód wpłaty na konto wraz z podaną ilością dzieci w danej placówce łącznie z nazwiskami nauczycieli, którzy podjęli się tego zadania oraz wykaz przekazanych rzeczy.

Materiał najlepiej włożyć do sznurowanego skoroszytu i podpisać :

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT
MATERIAŁY Z REALIZACJI AKCJI w 2005 r.
ZE SZKOŁY ..............
Termin składania teczek do 7 listopada /poniedziałek/ w Pracowni Edukacji Ekologicznej w Tczewie, ul. Westerplatte 3.

Przekazane przez szkoły materiały posłużą do opracowania ogólnego sprawozdania z działań w placówkach oświatowych naszego miasta na rzecz poszanowania zwierząt. Być może niektóre propozycje zostaną wykorzystane i rozpowszechnione w naszym mieście dla dobra zwierząt.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać u Prezesa Zrzeszenia
P. Ewy Sadokierskiej tel. domowy 531 – 75 – 27 lub praca 531 – 23 – 02
/ Przedszkole nr 9 w Tczewie /.


PogodaLotto


Reklama


W tym miejscu może znajdować się twoja reklama, wiecej informacji
TUTAJ


Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2008 ELKORS

szablony www